تبلیغات
یاس های آسمانی

درباره وبلاگ

  زنان و کودکان قربانیان اصلی خشونت های گروه های تروریستی در جهان میباشند
  یاس های آسمانی در تلاش است تا گوشه ای از جنایات گروهک منافقین یاهمان به
  اصطلاح سازمان مجاهدین خلق علیه زنان وكودكان بی گناه را منتشر نماید،تاشاید
  اندکی از مظلومیت این شهدا را به گوش مردم عزیزمان برسانیم وامیدواریم
  شما نیز ما را در این راه یاری كنید
  به قول زنده یاد قیصر امین پور : تنها ... یکی از نامه هایم
  بوی غریب و مبهمی می داد ... انگار از لابه لای کاغذ تا خورده ی
  نامه بوی تمام یاس های آسمانی احساس می شد


  مدیر وبلاگ :

نویسندگان

جستجو

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
------------------
امروز:


مهمترین دغدغه ی کشورها در اعطای پناهندگی به اعضای فرقه  منافقین مجموعه ویژگی هایی است که سالیان طولانی اعضای این فرقه را شکل داده است. امری که می تواند زنگ خطرهای بسیاری را در رابطه با حضور این گروهک در کشورهایی که خواسته باشند پذیرای اعضای این فرقه باشند به صدا درآورد.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم که متشکل از خانواده های  17000 قربانی ترور در ایران  است، در راستای حمایت از خانواده های قربانی ترور و مقابله با گروههای تروریستی فعالیت می کند. آنچه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم آرزو می کند پایان بخشیدن به ترور در سراسر دنیاست، تا بعد از این هیچ فردی قربانی جنایات گروههای تروریستی نشود. انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با اتخاذ رویکردی فرهنگی، مقابله با زمینه های شکل گیری تروریسم را سرلوحه کار خویش قرار داده است بنا به این مهم ضروری می داند در آستانه خروج گروهک تروریستی منافقین از عراق نکات چندی را خدمتتان یادآور شود.

حل مسئله اشرف و خروج گروهک منافقین از عراق، نیازمند اسکان مجدد آنها در کشورهای دیگر است و با توجه به اینکه هر کشوری اعطای پناهندگی و پذیرش افراد و گروه ها را منوط به شرایطی ساخته از اینرو توجه به ویژگی های درونی و نگاهی که نسبت به این گروه وجود دارد، حائز اهمیت می باشد.

مهمترین دغدغه ی کشورها در اعطای پناهندگی به اعضای این فرقه مجموعه ویژگی هایی است که سالیان طولانی اعضای این فرقه را شکل داده است. امری که می تواند زنگ خطرهای بسیاری را در رابطه با حضور این گروهک در کشورهایی که خواسته باشند پذیرای اعضای این فرقه باشند به صدا درآورد.

فرقه منافقین بنابر گزارشهای بین المللی و موسسات تحقیقی همچون موسسه تحقیقی رند و گزارش دیدبان حقوق بشر، و مصاحبه با اعضای جدا شده از سازمان، با ویژگی شدیدا فرقه ای شناخته می شود. نکته اینکه خواسته گروهک منافقین، یعنی آن چیزی که سران این فرقه بر آن در بیانیه های متعدد و اقداماتشان، از جمله برای اسکان اعضا در مرز اردن تاکید موکد داشته اند عبارتست از اخذ پناهندگی گروهی که به منظور حفظ ساختار فرقه ای حاکم بر این گروه، طرح می شد.

این ویژگی های فرقه ای با ساختار دموکراتیک کشورهای غربی در تعارضی آشکار قرار می گیرد. در واقع بنیان این فرقه که در مانیفست و بیانیه های و اقدامات این فرقه به کرار بر آن تاکید شده مبارزه ای ستیزه جویانه است امری که مبنای تدوین و طراحی تاکتیکهای گروهک منافقین قرار گرفته است.

از دیگر شاخصه های بارز این فرقه بی اعتمادی مطلق به "دیگران" و مبارزه با هر آنکس که صد در صد با ما نیست، می باشد. این امر شامل همه افراد و گروهها می شود، در واقع سران فرقه منافقین با تمرکز فعالیت های خود بر روی نظریه های توطئه و خدعه، امکان هر گونه تعامل و همزیستی با دنیای بیرون را بر روی خود و اعضایش مسدود ساخته است. در این راستا حتی ملل متحد نیز مصون نمانده و به کرار آماج حملات بیانیه ها و اطلاعیه های فرقه منافقین قرار گرفته است. ملل متحد که در حال انجام اقدامات لازم برای تسهیل خروج 3400 عضو مجاهدین خلق از عراق است، بارها آماج حملات غضبناک بیانیه ای فرقه مجاهدین خلق قرار گرفته است.

ویژگی ایزوله بودن فرقه منافقین هم در ارتباط اعضا با یکدیگر و هم در ارتباط فرقه با جامعه و یا سایر گروههای اجتماعی، جاری و ساری است. این ویژگی گروهک منافقین بعبارتی ناتوانی این فرقه برای تعامل با سایر گروهها، هراس واقعی و ملموس کشورهایی است که درخواست پناهندگی از سوی این فرقه دریافت کرده اند، از این رو دغدغه جامعه پذیر کردن گروهی با چنین ساختار فرقه ای متصلب هراسهای بسیاری را برای کشورهای دموکراتیک به بار می آورد.

زنان:

بی شك یكی از تراژدی های فرقه مجاهدین مربوط به زنان قربانی در این فرقه می باشد، بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق‌بشر در می 2005  زن‌ها در فرقه رجوی حتی از حقوق اولیه خویش همانند داشتن همسر و فرزند محروم هستند و عشق ورزیدن به هر چیزی به غیر از رهبران سازمان و اهداف تروریستی آنها گناه و مستوجب مجازات است. همین استحاله درونی باعث شده تا برخی از این زنان در سال 2003 در برخی از شهرهای اروپا دست به خودسوزی و خودكشی بزنند. بر اساس اعتراف جداشدگان این فرقه، در گروهک مجاهدین خلق، برای از بین بردن حس زنانگی نزدیک به 150 زن به بهانه‌های مختلف و بدون اینکه خود بدانند جراحی شده و رحم آنها به صورت کامل از بدن آنها خارج شده است.

اشرف

اشرف مکانی برای "اموزش مسلحانه و قهرآمیز" و پادگانی برای آموزش اعضاء ، برنامه ریزی جهت حمله مسلحانه بوده است. تلاشهایی که از سوی رهبران این فرقه برای حفظ پادگان اشرف صورت گرفته در راستای حفظ ساختار فرقه ای حاکم بر اشرف قابل ارزیابی است. اعضاء فرقه منافقین آسیب دیده طلاق جمعی و جدایی از فرزندانشانند. اعضا گروهک منافقین در  یک ساختار فرقه ای تربیت یافته اند. ترغیب اعضاء به عملیات انتحاری و خودسوزی به مثابه یک ارزش در فرقه منافقین تعریف و توصیه شده است.

فرقه منافقین، تشکیل خانواده را بزرگ­ترین تهدید برای موجودیت گروهک می‌داند. از این رو ازدواج اعضای فرقه را ممنوع کرده و اعضاء را به طلاق اجباری وادار می‌كند. نگهداشتن اعضاء در درون حصارهای ذهنی و اجتماعی، شستشوی مغزی، جدا كردن اعضاء از هم از نظر جنسی، طلاق اجباری زوج‌ها و تحمیل تجرد کامل و حتی قطع ارتباط اعضاء با دوستان و خانواده، جدا كردن آن‌ها از اجتماع، نابود کردن قدرت ارزش‌گذاری افراد و نهایتا تحمیل خواسته‌های خود بر اعضاء از جمله مواردی است که در پادگان اشرف اتفاق می‌افتد.

"افرادی ستیزه جو"  با پوشش همیشگی یونیفورم ها، اعضایی که تخصصشان فرماندهی تانک و نفربر یا تخریب است. آموزش دیده های سرویس های امنیتی و اطلاعاتی حکومت صدام، با خلق و خوی ناشی از گذراندن دورانی طولانی از زندگی قرارگاهی است که بسیاری از ویژگی ها را در آنها نهادینه ساخته است. گروهیکه برای سالها کوله باری از مزدوری را بر علیه ملت خویش به دوش می کشد.

فرقه منافقین به عنوان کسانی که خودشان به کشتن هزاران تن از شهروندان بی گناه از ملیت های متفاوت اذعان دارند و دادخواست هایی فراوان از خانواده های قربانی جنایات اقدامات تروریستی این گروهک را در پشت سر خویش دارند مسئولیت ها و مشکلات بسیاری را برای کشورهایی که خواهان اعطای پناهندگی به این گروه باشند، به همراه دارد. با چنین ویژگی هایی رژیم بعث تنها دولتی بود که از بدو تاسیس فرقه مجاهدین خلق تاکنون از این گروه رسما پشتیبانی کرده است.

مجامع بین المللی در مواجه با مسئله اشرف باید به این مهم توجه داشته باشند که تحت چه شرایطی از کشورها می خواهند تا درب های خود را به روی منافقین بگشایند؟

انتقال مجاهدین از اردوگاه اشرف به کشورهای اروپایی و امریکایی بدون لحاظ کردن موارد ذکر شده به مثابه گسترش حوزه فعالیت برای اعضاء مغز شویی شده ایی است که یک عمر تحت آموزشهای فرقه­ای رشد یافته اند: گذار از محدودیت های بیابانهای عراق و رسیدن به محیط باز اروپا و امریکا، به معنای گسترش عرصه جولان برای اقدامات تروریستی و خرابکارانه این فرقه است.

با این نگاه بیش از هر چیز باید تلاش خود را به رهایی اعضاء از ساختار فرقه‌ای حاكم بر این سازمان معطوف كنیم تا اعضاء بیش از این در مطامع و خواسته‌های قدرت‌طلبانه رهبران این فرقه مستحیل نشوند. در پایان امید آن را داریم که آگاهی از این حقایق گامی باشد برای پایان دادن به موارد گسترده نقض حقوق بشر در فرقه منافقین تا دیوارهای بلند آن فرو ریزد و اعضای این گروهک از ساختار فرقه­ای که آنان را به بند کشیده رها شوند و به دنیای آزاد راه یابند.


امار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • افراد حاضر در این وب

-----------------
---