تبلیغات
یاس های آسمانی

درباره وبلاگ

  زنان و کودکان قربانیان اصلی خشونت های گروه های تروریستی در جهان میباشند
  یاس های آسمانی در تلاش است تا گوشه ای از جنایات گروهک منافقین یاهمان به
  اصطلاح سازمان مجاهدین خلق علیه زنان وكودكان بی گناه را منتشر نماید،تاشاید
  اندکی از مظلومیت این شهدا را به گوش مردم عزیزمان برسانیم وامیدواریم
  شما نیز ما را در این راه یاری كنید
  به قول زنده یاد قیصر امین پور : تنها ... یکی از نامه هایم
  بوی غریب و مبهمی می داد ... انگار از لابه لای کاغذ تا خورده ی
  نامه بوی تمام یاس های آسمانی احساس می شد


  مدیر وبلاگ :

نویسندگان

جستجو

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
------------------
امروز:

   انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه طی نامه ای به آقای بان کی مون، گزارش مختصری از تمکن مالی این گروهک و انجمن های پوششی و وابسته به گروهک منافقین و همچنین مبالغ گزافی که این گروهک و سازمانهای وابسته به آن برای پیش بردن اهداف و مطامع خویش در عرصه بین المللی هزینه می کنند، تا بدین طریق حامیانی چند برای خود دست و پا کنند، ارائه کرده و بر این مبنا نسبت به طرح پیشنهادی دبیر کل ملل متحد مبنی بر جلب یاری مالی کشورها برای انتقال ساکنان اشرف مراتب اعتراض خویش را اعلام داشت.


جناب آقای بان کی مون

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه بعنوان تشکل فرهنگی و مردمی که اعضای آن را فرزندان و خانواده‌های قربانیان ترور تشکیل می‌دهند، در راستای حمایت از خانواده ها و مقابله با گروههای تروریستی و رساندن آمار ترور به حداقل ممکن، اطلاع رسانی و شفاف سازی درباره گروههای تروریستی را در سرلوحه برنامه های خویش قرار داده است. ملل متحد به منظور یاری مالی کشورها برای انتقال ساکنان اشرف پیشنهادی را طراحی کرده است، در این راستا ذکر نکاتی چند را ضروری می بینیم که در ذیل به آنها می پردازیم.

در اینجا این سوال را مطرح می کنیم که آیا ملل متحد نسبت به موارد گسترده نقض حقوق بشر که توسط این گروه صورت می گیرد مسئولیتی برای خود تعریف نمی کند؟ بویژه اینکه این موارد گسترده نقض حقوق بشر شامل خود اعضای گروهک نیز می شود اعضایی که در یک ساختار فرقه ای گرفتار آمده اند. در اینجا در رابطه با طرح دبیرکل ملل متحد برای کمک جهت انتقال ساکنان اشرف به کشورهای ثالث ذکر نکاتی چند را ضروری می دانیم، نکاتی که دال بر تمکن مالی این گروهک و انجمن های پوششی و وابسته به گروهک است. مبالغ گزافی که این گروهک و سازمانهای وابسته به آن برای پیش بردن اهداف و مطامع خویش در عرصه بین المللی هزینه می کنند، تا بدین طریق حامیانی چند برای خود دست و پا کنند.

بنا به گزارشهایی که در رسانه های امریکایی منتشر شده گروهک منافقین میلیون ها دلار برای جلب حمایت ریچاردسون و دیگر دیپلمات ها و سیاستمداران آمریکایی و حتی ژنرال های سابق ارتش آمریکا صرف کرده اند تا از نفوذ آنها برای خروج از فهرست گروه های تروریستی کمک بگیرند. دریافت مبالغ هنگفتی ( 25 تا 40 هزار دلار برای هر سخنرانی) توسط مقامات سابق آمریکایی برای سخنرانی در حمایت از منافقین، دال بر لابی گری های گسترده فرقه منافقین در کشورهای غربی است. همچنین گروهک منافقین با استخدام شرکت حقوقی "دی جنوآ و توئنسینگ" در قالب "جامعه آمریکاییان ایرانی تبار شمال تگزاس" (منافقین در پوشش ایرانیان مقیم آمریکا) برای لابی گری با مقامات امریکایی تاکنون 60 هزار دلار به آن پرداخت کرده است.

توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که هفت عضو گروهک تروریستی منافقین به تلاش برای جلب کمکهای مردمی برای اقدامات تروریستی در آمریکا اعتراف کرده اند. پرونده های قضایی بسیاری درباره این گروهک و حامیان رشوه ای این فرقه در حال بررسی است، از جمله پرونده های پول شویی و فعالیتهای غیر قانونی برای تامین مالی هزینه های گزاف لابی گری.

از این رو ملل متحد در این فرصت بدست آمده پیش از هر چیز بایستی راهکارها و پیشنهادهای خویش را بر مبنای این واقعیات قرار دهد که این گروهک سابقه ای تروریستی و ماهیتی فرقه ای دارد، و هرگز سوابق خود را محکوم نکرده و تا لحظه ای که توسط نیروهای آمریکایی در عراق خلع سلاح نشد، سلاحش را برزمین نگذاشت، و کوچکترین تغییری در مانیفست ستیزه جویانه و ساختار فرقه ای و نظامی اش نداده است. با این اوصاف انجمن بر این باور است که در کنار قربانیان مستقیم گروه های تروریستی، اعضاء این گروههای تروریستی نیز خود قربانی تروریسم هستند و باید برای رهایی آنها تلاش کرد.

از این رو انجمن بر این باور است که ملل متحد بایستی دغدغه ی خود را از صرف انتقال اعضای فرقه تروریستی منافقین فراتر برده و به موارد گسترده نقض حقوق بشری که توسط گروهک منافقین طی سالیان متمادی صورت گرفته، چه در رابطه با خانواده های قربانی ترور و چه در رابطه با اعضای خود گروهک که قربانی مطامع سران فرقه شده نیز توجه نماید. امری که گزارشهای متعددی که درباره این گروهک تهیه شده و مصاحبه با اعضای جدا شده از این فرقه نیز بر آن صحه می گذارد.

ما «انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه» ساکنان اشرف را نوع دیگری از قربانیان تروریسم می‌دانیم و از هر اقدامی در راستای رهایی این قربانیان از بند ساختار فرقه‌ای گروهک منافقین استقبال می‌كنیم و آن را تلاشی در جهت تحقق آرمان‌های بزرگ حقوق‌بشری می‌دانیم. گام نهادن و تلاش در این راه می‌تواند زبان مشترکی میان همه ما ایجاد کند تا به اعضا فرقه‌ها و گروه‌های تروریستی كمك كنیم كرامت انسانی خود را بازیابند، امری كه جز با رهایی آنها حاصل نخواهد شد.


امار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • افراد حاضر در این وب

-----------------
---