تبلیغات
یاس های آسمانی

درباره وبلاگ

  زنان و کودکان قربانیان اصلی خشونت های گروه های تروریستی در جهان میباشند
  یاس های آسمانی در تلاش است تا گوشه ای از جنایات گروهک منافقین یاهمان به
  اصطلاح سازمان مجاهدین خلق علیه زنان وكودكان بی گناه را منتشر نماید،تاشاید
  اندکی از مظلومیت این شهدا را به گوش مردم عزیزمان برسانیم وامیدواریم
  شما نیز ما را در این راه یاری كنید
  به قول زنده یاد قیصر امین پور : تنها ... یکی از نامه هایم
  بوی غریب و مبهمی می داد ... انگار از لابه لای کاغذ تا خورده ی
  نامه بوی تمام یاس های آسمانی احساس می شد


  مدیر وبلاگ :

نویسندگان

جستجو

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
------------------
امروز:گزارش می افزاید: "بخشی از دشواری کار با اعضای گروه مجاهدین خلق در کمپ اشرف این است که سال هاست از دنیا جدا شده اند و کمتر اطلاعاتی درباره زندگی شخصی شان در دست است و نمی توان به سادگی تصمیم گرفت آیا شرایط پناهندگی را دارند یا خیر. برخی گزارش ها بر این واقعیت دلالت دارند که اعضای مجاهدین خلق همچنان حملات خشونت باری را در ایران و به نیابت از دولت اسرائیل انجام می دهند.کشور امریکا برای پذیرفتن هر پناهنده از یک سازمان تروریستی خارجی منع قانونی دارد. از سوی دیگر هیچ برنامه ای برای آنان که شرایط پناهندگی را کسب نکنند وجود ندارد."

به گزارش انجمن عدالت :

سایت وزارت خارجه آمریکا در گزارش از  خودداری کشورهای محتلف جهان از پذیرش اعضای مجاهدین خلق خبر داد.

 

در این گزارش که توسط جاش راگین تهیه شده ، آمده است: "به گفته های نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، سازمان ملل متحد و وزارت امور خارجه امریکا طی چند ماه گذشته در تقلا بوده اند مجاهدین خلق را مجاب کنند به پایگاه نظامی سابق امریکا در عراق بروند اما نیاز اصلی این است که کشورهای ثالث پناهندگان این سازمان را بصورت مدام بپذیرند."

 

گزارش سایت وزارت خارجه از مجاهدین خلق به عنوان گروهی نام می برد که از سوی وزارت امور خارجه آمریکا بعنوان سازمان تروریستی خارجی شناخته می شود و سالهاست در پادگانی بسته در عراق به نام کمپ اشرف زندگی می کند.

 

 بر این اساس" دولت عراق مصر است کمپ اشرف را ببندد از همین رو سازمان ملل و وزارت امور خارجه امریکا به آهستگی ولی با اطمینان در حال قانع کردن 3200 ساکن کمپ اشرف برای انتقال به کمپ لیبرتی بوده اند که پایگاه نظامی سابق امریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد است."

 

گزارش بر این موضوع تاکید دارد که انتقال به کمپ لیبرتی تنها یک راه حل موقت است. در صورتی که کشورهای ثالث روند پذیرش اعضای سازمان مجاهدین خلق را برای بازاسکان آغاز نکنند، ممکن است با  مشکلاتی روبرو شوند.

 

در این گزارش به نقل از مارتین کوبلر، رئیس ماموریت کمک سازمان ملل در عراق (یونامی) آمده است:" من احساس می کنم که ساکنین کمپ اشرف با ایده رفتن به کمپ لیبرتی کنار آمده اند و همینطور با این ایده که دیگر آینده ای در عراق نداشته و باید این کشور را ترک کنند. اما یافتن کشور برای پذیرش اعضای سازمان مجاهدین خلق پس از خروجشان از عراق دشوار ترین بخش این تلاش است. کلیت این روند تنها در صورتی موفق خواهد بود که تمام 3200 نفر کشورهایی را بیابند که آنان را در درون مرزهایشان بپذیرند."

 

گزارش سایت وزارت خارجه در ادامه از شکست کنفرانس سازمان ملل در تاریخ 27 مارس که در در ژنو برگزار شد سخن گفته و به به نقل از  کوپلر عنوان می کند که کرد که این کنفرانس به هیچ وجه دلگرم کننده نبود.

 

گزارش می افزاید: "بخشی از دشواری کار با اعضای گروه مجاهدین خلق در کمپ اشرف این است که سال هاست از دنیا جدا شده اند و کمتر اطلاعاتی درباره زندگی شخصی شان در دست است و نمی توان به سادگی تصمیم گرفت آیا شرایط پناهندگی را دارند یا خیر. برخی گزارش ها بر این واقعیت دلالت دارند که اعضای مجاهدین خلق همچنان حملات خشونت باری را در ایران و به نیابت از دولت اسرائیل انجام می دهند.کشور امریکا برای پذیرفتن هر پناهنده از یک سازمان تروریستی خارجی منع قانونی دارد. از سوی دیگر هیچ برنامه ای برای آنان که شرایط پناهندگی را کسب نکنند وجود ندارد."

 

گزارش سایت وزارت خارجه آمریکا با استناد به سخنان کوپلر و ایرانی بودن ملیت اعضای مجاهدین خلق تاکید می کند که این افراد می توانند در صورت داوطلب شدن به ایران بازگردند .

 

در این گزارش به فضای مناسب کمپ لیبرتی اشاره شده و تاکید شده است: "مکانی که 5500 سرباز امریکایی برای سالهای زیادی در آن ساکن بوده اند ، چیزی که برای 5500 نفر جواب داده می تواند برای 3200 ساکن کمپ اشرف نیز کار آمد باشد."

 

در این گزارش مشکلاتی اشاره شده است که اعضای مجاهدین خلق به صورت عمدی در کمپ لیبرتی ایجاد می کنند تا وضع  امکانات کمپ را نامساعد جلوه دهند.

گزارش به به نقل از کوپلر  آورده است:"در ابتدای کار مشکلات خیلی دردسر ساز و عدم همکاری وجود داشت. با این حال این مسئله طی هفته های گذشته بهبود پیدا کرده است."

 

گزارش مذکور اضافه می کند برخی حامیان این سازمان از جمله رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک کمپ اشرف را اردوگاه اسرا خواند که این ارجاع به نظر مارتین کوبلر اهانت آمیز و ناشایست است.

 

بر اساس این گزارش کوپلر در مدت اقامت خود در واشنگتن، مارتین کوبلر با ویلیام بِرنز، معاون وزیر امور خارجه، آن ریچاردز، دستیار وزیر امور خارجه در امور پناهندگان، جمعیت و مهاجرت و همچنین دانیل فرید، فرستاده وزارت امور خارجه امریکا در عراق برای مسئله کمپ اشرف دیدار و گفتگو کرد.


امار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • افراد حاضر در این وب

-----------------
---