تبلیغات
یاس های آسمانی

درباره وبلاگ

  زنان و کودکان قربانیان اصلی خشونت های گروه های تروریستی در جهان میباشند
  یاس های آسمانی در تلاش است تا گوشه ای از جنایات گروهک منافقین یاهمان به
  اصطلاح سازمان مجاهدین خلق علیه زنان وكودكان بی گناه را منتشر نماید،تاشاید
  اندکی از مظلومیت این شهدا را به گوش مردم عزیزمان برسانیم وامیدواریم
  شما نیز ما را در این راه یاری كنید
  به قول زنده یاد قیصر امین پور : تنها ... یکی از نامه هایم
  بوی غریب و مبهمی می داد ... انگار از لابه لای کاغذ تا خورده ی
  نامه بوی تمام یاس های آسمانی احساس می شد


  مدیر وبلاگ :

نویسندگان

جستجو

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
------------------
امروز:


سایت" اوپن سالون" با اشاره به پیام تبریک فرقه تروریستی مجاهدین خلق به فانسوا اولاند رئیس جمهور جدید فرانسه، می نویسد: فرقه فرصت طلبی همچون مجاهدین خلق اغلب ابراز تسلیت یا تبریک را به چشم یک سرمایه گذاری سودآور می بیند که انتظار برداشت از آن دارد. این فرقه معمولا انتظار برداشت بالاتری نسبت به سرمایه گذاری خود دارد.

سایت انجمن عدالت به نقل از سایت" اوپن سالون" با اشاره به پیام تبریک فرقه تروریستی مجاهدین خلق به فانسوا اولاند رئیس جمهور جدید فرانسه، می نویسد: فرقه فرصت طلبی همچون مجاهدین خلق اغلب ابراز تسلیت یا تبریک را به چشم یک سرمایه گذاری سودآور می بیند که انتظار برداشت از آن دارد. این فرقه معمولا انتظار برداشت بالاتری نسبت به سرمایه گذاری خود دارد.

این سایت می افزاید: مریم رجوی که به دلیل مشخص نبودن برنده انتخابات در طول کمپین انتخاباتی خاموش مانده بود، به تبریک پیروزی به فرانسوا اولاند، نماینده حزب سوسیالیست که رئیس جمهور فرانسه شد شتافت. البته این سوال نیز مطرح می شود که چرا او هرگز به نیکولا سارکوزی موفقیتش را در انتخابات تبریک نگفت در حالی که مریم رجوی به رقیبش یعنی سگولن روایال پس از پیروزی و انتخاب شدن به عنوان نماینده حزب سوسیالیت برای انتخابات 2007 تبریک گفت.

سایت اوپن سالون با پداختن به دستگیری مریم رجوی در 18 ژوئن 2003 در ادامه آورده است: در ماه ژوئن 2003، پلیس فرانسه به دستور ژان لوئی بروگیر، دادیار دادگاه مبارزه با تروریسم به مقر فرقه مجاهدین خلق در اُور سور اُواز یورش برد به این دلیل که آنها قصد دارند پایگاهشان را پایگاهی عملیاتی کنند و 160 عضو مظنون این سازمان از جمله مریم رجوی دستگیر شدند. در پاسخ، 40 هوادار به نشانه اعتراض شروع به اعتصاب غذا کردند و برخی نیز در پایتخت های مختلف اروپا دست به اقدام خودسوزی زدند که 2 تن از شدت سوختگی مردند. وزیر وقت کشور نیکولا سارکوزی بود که به گزارش بی بی سی اعلام کرد سازمان مجاهدین خلق اخیرا قصد داشته از فرانسه پایگاه پشتیبانی بسازد، بخصوص پس از حمله صورت گرفته در عراق، در حالی که پیر دُ بوسکه دُ فلوریان، رئیس اطلاعات ملی فرانسه ادعا کرد که این گروه در حال تبدیل مرکزش در وال دُواز {در نزدیکی پاریس} به پایگاه بین المللی تروریسم بوده. به منظور پاک کردن لکه ننگ تروریسم و اتهامات فرقه بودن که همچنان دلیل موشکافی و تحقیقات پلیس فرانسه است، حال این فرقه تلاش کرده چهره ای متفاوت از حضورش در اُور سور اُواز ارائه دهد و اقدام به برگزاری مراسم، ضیافت و جشن می کند تا به برخی تبریک گفته و یا به آنان ادای احترام کند.

هر چند در طی ریاست جمهوری سارکوزی به این فرقه خیلی هم سخت نگذشت، چرا که وی در مسیر سیاست خارجی متخاصمانه و جنگ افروز در قبال ایران گام برمی داشت، مجاهدین انتظار التفاتی از جانب وی را نداشت چرا که او پیش از این موضعش را در قبال گروه مشخص کرده بود و کاملا در جریان تهدید فرقه ای این سازمان بود. ولی نظر فرقه نسبت به رئیس جمهور اولاند متفاوت است. این فرقه پیروزی اولاند در انتخابات را طوری جشن گرفت که گویی جشن پیروزی آنان است. شاید دلیلش این باشد که او از حزب سوسیالیست است، حزب سیاسی سوسیال دموکراتیک در فرانسه و بزرگترین حزب چپگرای فرانسوی. این با چپ مارکسیست که فرقه با آن نزدیکی زیادی دارد بسیار متفاوت است، اما بدون در نظر گرفتن ایدئولوژی درونی فرقه که احترامی برای معیارهای دموکرات ها قائل نیست، چپ، چپ است.

 گزارش سایت اوپن سالون اضافه می کند: بحران های چالش انگیزی که در حال حاضر گریبانگیر فرقه مجاهدین خلق شده، دستیابی به نتایج امیدوارکننده را از آنان دور کرده است. ضرب العجل این گروه برای تخلیه کمپ اشرف در حال پایان یافتن است و هنوز سرنوشت ساکنین مستقر در محل ترانزیت موقت مشخص نیست. هیچ کشور ثالثی تا کنون قبول نکرده پذیرای آنان باشد حتی همین کشورهای اتحادیه اروپا که آنان را از فهرست تروریستی خود حذف کردند. این سازمان که دومین مقر فرماندهی اش را در فرانسه قرار داده، طبیعتا ترجیح می دهد اکثر اعضای اخراج شده اش در این کشور مستقر شوند ولی سیاست مهاجرت محدود فرانسه از این کشور یکی از دشوارترین کشورهایی اروپایی برای پذیرفتن پناهندگان بیشتر از این فرقه تروریستی ساخته است. اما مانع بزرگتر، به نظر این سازمان، درج نام آنان در فهرست تروریستی امریکاست که این گروه باور دارد اگر فرانسه از نفوذ خود استفاده کند، نامشان سریعتر از این فهرست حذف خواهد شد.

بر این اساس بنابراین، اولویت های رفع مانع پناهندگی و میانجی گری فرانسه برای حذف نام فرقه مجاهدین خلق از فهرست تروریستی امریکا انتظارات اصلی این فرقه از رئیس جمهور جدید فرانسه است. امیدهای فرقه بر این اساس است که حداقل قوانین محدودیت مهاجرت و این سیاست ها با رئیس جمهور جدید ارتباط مستقیم عاطفی دارند چرا که وی در خانواده ای مهاجر به دنیا آمده و اینکه وی از حزبی چپگراست که به همین عنوان تا حدودی با تمایلات سازمان نزدیکی دارد.

اوین سالون در پایان با طرح این سوال گزارش را به پایان می رساند که : آیا اولاند، رئیس جمهور جدید ساده لوحی کرده و به این فرقه تروریستی فضای جسارت می دهد؟ هر چند کشورهای اروپایی در برخورد با این فرقه انعطاف بیشتری از خود نشان داده اند، اما در مواقعی نیز کار را برای آنان سخت کرده اند. فرانسه که نشان داده سردمدار مبارزه با مهاجرت در اروپاست، منافع ملی، سیاسی و امنیتی را اولویت هایی به شمار می آورد که برای دستیابی به آنها حاضر است به سادگی تمام مورد ناچیزی چون فرقه مجاهدین خلق را قربانی کند، فرقه ای که بعضاً فراموش می کند در صحنه سیاست نقشی واقعی و موثر ندارد و تنها یک ورق بازی در دستان دیگران است. بعلت برخی دلایل داخلی و خارجی، رئیس جمهور اولاند هرگز بر فرقه ای ورشکسته تروریستی همچون سازمان مجاهدین خلق سرمایه گذاری نمی کند.


امار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • افراد حاضر در این وب

-----------------
---